slovensky english hungarian russian
česky serbian deutsch polish

Produkty

Kontakt
Predajcovia
a odborní poradcovia


O nás

1991

Firma PRESSTA-EISELE GmbH Bullay D a pán Pavol Vitek zakladajú spoločnú firmu ALUMA ČS s.r.o. Cieľom spoločnosti so sídlom v Žiline je poskytnúť komplexné služby novovznikajúcim výrobcom PVC a ALU okien vo vtedajšom Československu. Dodávať najmodernejšie technologické zariadenia pre spracovateľov ALU profilov v priemysle.

1992

Otvárame Predvádzacie centrum dodávaných strojov. Desiatkam zákazníkom tým pomáhame sa optimálne zorientovať pri nákupe vhodného technologického zariadenia. Veľký záujem v odborných kruhoch vyvolala naša účasť na MSV Brno. V priebehu roku realizuje prvé dodávky kompletných liniek na výrobu PVC a ALU okien.

1993

Seriózny prístup ku zákazníkom dokumentuje skutočnosť, že ako prvý dodávateľ strojov realizujeme ich certifikáciu v Štátnej skúšobni Brno.

1994

V Litve získavame prvého zákazníka mimo Slovenska alebo Českej rep. Začíname prevádzkovať súkromný colný sklad.

1995

V marci sa koná prvá ALUMA TECH SHOW. Otvára tradíciu domácich výstav. Prvý ročník sa stretáva s mimoriadne priaznivým medzinárodným ohlasom u výrobcov okien.

Chceme rásť s vami“ je nový slogan našej spoločnosti, ktorý vyjadruje našu filozofiu budovať so zákazníkmi dlhodobé seriózne a spoľahlivé partnerstvo.

25.11. slávnostne otvárame novovybudované obchodno-technicko-administratívne priestory. Novým sídlom spoločnosti sú Krasňany okres Žilina. Stávame sa v oblasti dodávok strojov a zariadení najmodernejšou firmou v regióne Stredovýchodnej Európy.

 Firma Pressta Eisele ako líder trhu s rohovacími strojmi prichádza s novým modelom stroja na spájanie rohov PRESSTA 2000. Je to stroj s prestaviteľnými rohovacími hlavami a s prestaviteľným vnútorným dorazom.

 

1996

Firma Pressta Eisele uvádza na trh úspešný model vyrezávacej píly PRISMA. Stroj neoceniteľne pomohol pri práci mnohým výrobcom fasád a zimných záhrad.

 

1997

Zmena loga .

V Srnojedoch pri Pardubiciach začína činnosť dcérska spoločnosť ALUMA BOHEMIA.
Na stavebnom veľtrhu IBF Brno CZ je zlatou medailou ocenený rohovací stroj PRESSTA 2000. Je to najpredávanejší rohovací stroj.

 

Začíname budovať vlastnú modernú a kreatívnu konštrukčnú kanceláriu.
01.09. otvárame výrobnú halu. V novo vybudovaných priestoroch a na moderných strojoch začíname s produkciou montážnych stolov a transportných vozíkov. Začíname s výrobou programu ELAN.
Na ALUMA TECH SHOW 10.10. predstavujeme náš prvý stroj. Začisťovací automat RONDO. Stroj sa stal pre mnohých malých s stredných výrobcov PVC okien veľkým pomocníkom podstatnou mierou urýchľujúcim výrobný proces.
Náš domáci veľtrh v tomto roku navštívilo 298 zákazníkov zo 130 firiem a 7 štátov.

ALUMA ČS je jedným zo zakladajúcich členov slovenského združenia výrobcov okien SLOVOKNO.

1998

Začína činnosť nášho zastúpenia na Ukrajine so sídlom v Kyjeve. Ponúkané stroje majú u ukrajinských zákazníkov veľmi priaznivý ohlas.
Firma bola v auguste certifikovaná britskou spoločnosťou LLOYD´S REGISTER QUALITY ASSURANCE London systém manažérstva kvality podľa normy ISO 9002

 

 

1999

Začíname s aktívnou obchodnou činnosťou v Maďarsku.
Začíname s výrobou zasklievacieho stojana ELAN. Stojan sa vyznačuje tuhou konštrukciou, vyrába sa vo viacerých modeloch. Cenovo výhodný pomer technického riešenia a úžitku.

2001

ALUMA ČS v kruhu svojich zákazníkov, obchodných partnerov a mnohých priateľov oslavuje 10 rokov činnosti.

Zakázníkom na ALUMA TECHSHOW predstavujeme novú pílu na rezanie zasklievacích líšt NOVA. Zaujala univerzálne riešeným spôsobom upínania líšt.
Firma Pressta Eisele predstavuje moderný rezací automat PROFILMA 200.

2002

Na domácom veľtrhu ALUMA TECHSHOW zaujalo návštevníkov obrábacie centrum PHANTOMATIC.

2003

Na výstave CONECO Bratislava má premiéru, čelná frézka ARCUS s možnosťou frézovať stĺpik do oblúka. Viacúčelovosť stroja na frézovanie stĺpikov, začistenie rohov po zváraní.Vo výrobnom závode otvorené špecializované pracovisko technickej kontroly. Realizovala sa reorganizácia logistického systému vo firme.

Firma PRESSTA EISELE organizuje prvý domáci veľtrh OPEN HOUSE.

2004

V Bratislave na výstave CONECO predstavujeme zákazníkom vŕtací a frézovací automat na kľučky PANTOMAT.

Realizujeme prvé dodávky automatizovaného medzioperačného transportu elementov vo výrobe PVC okien.
Výrobnú technológiu modernizujeme CNC obrábacím centrom

 

10.03. bol systém manažérstva kvality recertifikovaný britskou spoločnosťou LLOYD´S REGISTER QUALITY ASSURANCE London podľa normy ISO 9001:2000.Sytém manažérstva kvality zahrňuje činnosti: Návrh a vývoj, výroba, predaj a servis strojov a manipulačných zariadení pre výrobu ALU a PVC okien a opracovanie ALU, PVC a oceľových profilov.
Stroje od firmy ALUMA pracujú u spokojných zákazníkov nie len na Slovensku, v Českej rep., Maďarsku a Ukrajine, ale tiež v Belgicku, Bielorusku, Estónsku, Litve, Moldavsku, Nemecku, Poľsku, Rakúsku, Rumunsku, Rusku, Taliansku.
Vedľa našich tradičných zákazníkov z oblasti výroby PVC a ALU okien silnú skupinu tvoria aj zákazníci z oblasti priemyslu. Hlavne je to automobilový a elektro-technický priemysel.

2005

Po úspešnom predaji čelných frézok ARCUS sme tento rok predstavili na stavebnom veltrhu BATIMAT v Paríži francúzskym výrobcom PVC okien pílu na zasklievacie lišty NOVA. Stroj zo Slovenska vzbudil veľkú pozornosť medzi odborníkmi.

V októbri sme na trh uviedli nový začisťovací automat RONDO 4000. Je to ďalší produkt, ktorý programovo dopĺňa našu výrobu „konvenčných“ strojov pre výrobcov PVC okien. RONDO 4000 môže byť osadené 4 zostavami fréz pre rôzne kontry profilov. Roh po zvarení dokáže kompletne začistiť vrátane šikmín a rádiusu. Vysoko cenená je napríklad jeho vysoká rýchlosť začisťovania a jednoduchosť ovládania.

Oficiálne logo Slovenska píše Malá veľká krajina. Novinka z výrobného závodu ALUMA v Krasňanoch COMBI RADIUS je Malý veľký pomocník. Ťažko hľadať výrobcu plastových okien, ktorý by nerobil s profilmi s rádiusom alebo šikminou. Začistenie tejto plochy po zváraní mnohí stále robia manuálne, s mimoriadne vysokou stratou času a kvality. Uvedením na trh COMBI RADIUS sme tieto problémy vyriešili.

2006

V januári sme na trh uviedli zvárací automat APOLLO 2A, ktorý bol vyvíjaný ako robustný stroj s využitím nových konštrukčných riešení a s použitím vysokokvalitných súčiastok. Zaručuje precízny technologický postup výroby plastových okien. O jeho kvalite a technickej progresívnosti hovorí skutočnosť, že celá doterajšia produkcia smerovala na export.

Po prestávke sme znovu zaviedli firemný občasník pod novým názvom „Report“. Informuje obchodných partnerov o našich činnostiach a novinkách.

2007

Položenie „základného kameňa“ pre výstavbu novej haly, čím sa zväčšili montážne a skladovacie priestory o 720 m2 . Súčasne sa vybudovala ku hale nová príjazdová cesta

Tiež výrobné kapacity sa rozšírili zakúpením nového CNC sústruhu.

v roku  2007 sme obohatili program zváracích automatov  o jednohlavý zvárací automat APOLLO 1A .  . Tento stroj je uhlovým rozsahom zvárania 20°-180° určený prevažne na výrobu atypických okien.

2008

Účasť na medzinárodnom stavebnom veľtrhu FENSTERBAU FRONTALE v Norimbergu spoločne s materskou firmou Pressta-Eisele

Aktívne pôsobenie na trhu SRBSKO a v priľahlých krajinách-založenie dcérskej spoločnosti ALUMA JUG

2009

CNC programovateľný doraz Prvým výrobkom s CNC riadením je pozičný doraz TORNADO. Jeho široké využitie  pri meraní dĺžkových rozmerov a vysokú presnosť merania oceňujú nielen výrobcovia plastových okien ale nachádza svoje uplatnenie aj v oblasti priemyselnej výroby.

Jednohlavý skrutkovač CYKLON S   vznikol ako odozva na požiadavky trhu rýchlo a presne skrutkovať oceľové výstuže v plastových profiloch

2010

Účasť na medzinárodnom stavebnom veľtrhu Fensterbau frontale v Norimbergu – samostatný stánok v hale výrobcov strojov a zariadení.

Za účelom vyššej efektivity výroby bol vyvinutý  dvojhlavý
skrutkovač oceľových výstuží
CYKLON D, ktorý výrazne skracuje čas skrutkovania  skoro dvojnásobne

2011

V roku 2011 oslavuje ALUMA ČS, s.r.o. 20 výročie svojho založenia.

Pri tejto príležitosti boli poskytnuté zákazníkom špeciálne zľavy na nákup strojov, bola usporiadaná športová akcia pre pracovníkov spoločnosti ako aj deň otvorených dverí pre obyvateľov obce.


2012

Dňa 14.1.2012 sa konalo v našej spoločnosti podujatie Deň otvorených dverí pre obyvateľov obce Krasňany. Otvára sa tak nová tradícia v spolupráci s obcou.

Obyvatelia obce sa dozvedeli, že úzko spolupracujeme s obcou a podporujeme ju. Už roky odoberáme obedy zo školskej jedálne. Opakovane sme podporili bezpečnosť detí a občanov v cestnej premávke. Taktiež sme podporili miestnu knižnicu, a samozrejme aj športovcov – futbalistov. Aktuálne pripravujeme partnerstvo s nemeckou obcou Bullay, sídlom našej materskej firmy.


V roku 2012 sme sa aktívne zúčastnili stavebného veľtrhu medzinárodného významu. Predstavili sme svoje praxou overené stroje ako aj novinky v sortimente predaja.

Vynikajúca návštevnosť a príjemná pracovná atmosféra prispeli k úspešnosti veľtrhu.