slovensky english hungarian russian
česky serbian deutsch polish

Produkty

Kontakt
Predajcovia
a odborní poradcovia


Novinky

12.10.2009 - Tréningové centrum na opracovanie hliníka v prevádzke!

Vážení partneri, výrobcovia hliníkových okien, dverí a fasád,

Kritériá na technológiu vo Vašej výrobe sú rovnako náročné ako výrobok, ktorý produkujete. Tieto náročné požiadavky dokážu splniť len robustné a presné strojné zariadenia, ktoré nájdete v našom tréningovom centre.

Radi Vám ukážeme praktické využitie nasledovných zariadení:

Priamo v prevádzke môžete vidieť zariadenia využívané od prvej operácie delenia profilov, cez stroje na opracovanie profilov ako frézovanie, vŕtanie alebo vysekávanie rôznych otvorov pre odvodnenie, až po zariadenia na spájanie profilov či montážne pracoviská.

 

Technológie na výrobu hliníkových okien

Technológia na výrobu hliníkových okien, dverí, fasád, zimných záhrad vyžaduje splnenie  náročných technických kritérií, práve tak ako výrobok, ktorý produkuje. Celé toto široké spektrum produktov od okien po fasády sa uplatňuje v stavebníctve, v ktorom „milimeter nie je miera“. To však v žiadnom prípade neplatí pre hliníkové konštrukcie výplní stavebných otvorov. Tu sa pri výrobe požaduje presné dodržiavanie dĺžkových rozmerov a uhlov. Tieto náročné požiadavky vo všeobecnosti dokáže splniť len robustné a presné strojné zariadenie.
Výrobca hliníkových konštrukcií si môže pre každú operáciu vybrať konvenčný alebo CNC stroj.

Delenie profilov

Prvou operáciou pri výrobe je delenie profilov. To je možné realizovať na jednokotúčovej píle doplnenej meracím systémom. Podstatne vyššia efektívnosť  a kvalita sa dosiahne pri použití dvojkotúčovej píly.   V prípade, že je vybavená CNC riadiacim systémom, je  možné dosiahnuť jednoduchý prenos dát nárezových plánov online z konštrukčnej kancelárie a vysokú produktivitu vo výrobnej dielni. Pracovisko môže byť vybavené tlačiarňou štítkov s alfanumerickými údajmi a čiarovým kódom.
Do tejto kategórie patria tiež píly určené na špecifické účely. Jednokotúčové píly na rezanie extrémnych uhlov, pílové automaty na vysoko produktívne rezanie rohovníkov  pre spájanie profilov, vyrezávacie píly s dvomi kotúčmi – horizontálnym a vertikálnym na vyrezávanie priečok a pod.  Doplnkovým zariadením k pílam sú odsávacie zariadenia.

CLASSIC MAGIC

Opracovanie profilov

Po presnom dĺžkovom a uhlovom delení materiálu nasleduje opracovanie profilov. Frézovanie, vŕtanie alebo vysekávanie rôznych otvorov pre odvodnenie, kovanie, spájanie profilov a pod. Výrobca má znovu na výber, pre ktorý typ stroja sa rozhodne. K dispozícii sú konvenčné kopírovacie frézky jednovretenové    alebo   v produktívnejšej alternatíve trojvretenové. Vysekávacie lisy s otočnými doskami pre uchytenie viac nástrojov. Frézky na opracovanie priečok – stĺpikov.  Aj v tomto prípade použitie CNC technológie – centier na opracovanie profilov  zabezpečí výrobcovi hliníkových konštrukcií podstatné zvýšenie kvality, produktivity práce a komfortu pre pracovníkov. Obrábacie CNC centrá sa líšia hlavne počtom riadených osí, počtom nástrojov v zásobníku a dĺžkou profilu, ktorý dokáže opracovať.  Obrábacie centrum môže byť vybavené čítačkou čiarového kódu. Takýmto pracovným postupom sa zabezpečí rýchla a jednoznačná identifikácia narezaného materiálu a správne priradenie operácií. Pre hygienu práce, na zníženie hlučnosti sú obrábacie centrá vybavené protihlukovou kabínou.

COMET

Spájanie rohov profilov

Väčšina výrobcov pravouhlých konštrukcií pracuje so strojmi na spájanie rohov. Tieto sú vybavené párom lisovacích hláv a jedným alebo viacerými lisovacími nožmi, čím je zaručené rýchle a kvalitné spojenie rohov. Okrem jednohlavých rohovacích strojov existujú tiež dvojhlavé a štvorhlavé rohovacie stroje. Spájanie profilov je možné tiež mechanickým spôsobom – použitím čapov.

PRESSTA 2000

Manipulačné a montážne zariadenia

Pre ľahkú a rýchlu manipuláciu s paletami profilov a výrobkov sa využívajú mostové žeriavy. Montážne pracoviská sú vybavené pracovnými stolmi. Veľmi vhodné sú jednostranne rozťahovacie stoly, ktoré možno flexibilne využiť v malej i veľkej výrobe.

ELAN - pevný stôl

 

 

Dohodnite si termín návštevy tréningového centra:

Ing. Marián Hruboš

Ing. Marián Hruboš
vedúci predaja

tel: +421/0/41-5411612
fax: +421/0/41-5692678
mobil: +421/0/903 701 596 +420/0/728 171 367
mhrubos@alumacs.sk

Ing. Csaba Básti
vedúci predaja

mobil: +36-30 21 77 202
fax: +421/0/41-5692678

cbasti@alumacs.sk

 
12.10.2009

Späť