slovensky english hungarian russian
česky serbian deutsch polish

Produkty

Kontakt
Predajcovia
a odborní poradcovia


ALUMA v médiách

3.6.2010 Bez strojov okno neurobíte

Výrobcom okien a profilov sa v odbornej tlači venuje značná pozornosť. Dôraz sa kladie aj na technológie výroby okien z hľadiska výslednej kvality hotového okna. Návšteva medzinárodného stavebného veľtrhu Fensterbau frontale 2010 v Norimbergu bola pre novinárov časopisu Dom a byt impulzom prezentovať tiež výrobcu strojných zariadení, bez ktorých by okno nebolo možné vyrobiť.


23.4.2010 FESTIVAL OKIEN - výstava Fensterbau frontale 2010 v Norimbergu

DOM a BYT 4/2010 informuje o najväčšej výstave okien v Európe Fensterbau frontale v Norimbergu, ktorá je venovaná problematike stavebníctva a súčasne "otvára" stavebnú sezónu. Jediným vystavovateľom zo Slovenska bola firma ALUMA CS, s.r.o., ktorú navštívilo celkom cca 200 zákazníkov z 37 krajín.


1.1.2009 Oknoviny: Aktívne v SLOVOKN-e

Ing. Pavol Vitek, konateľ ALUMA ČS, s.r.o. reaguje na otázky redaktora o histórii firmy, jej cieľoch a smerovaní. Hovorí o prístupe ku zákazníkom, o citlivom reagovaní na požiadavky trhu ale aj o aktivitách a dôležitosti združenia spájajúceho záujmy všetkých "oknárov"


2.11.2008 REVUE PRIEMYSLU: Export s podporou SOPK

ALUMA CS, s.r.o. zavádza novinku. Svojich zákazníkov bude formou seminárov zoznamovať s najnovšími trendami v oblasti výrobných technológií. Mimoriadne silnou stránkou firmy je inžiniering pri racionalizácii a automatizácii výroby. V tejto oblasti disponuje ALUMA ČS významnými referenčnými projektami na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku, Bulharsku a na Ukrajine


1.10.2007 Vysoké Tatry - pýcha Slovenska. Spomienky a budúcnosť.

ALUMA CS sponzorsky podporila vydanie publikácie Mikuláša Argalácsa k 100. výročiu založenia Zbojníckej chaty vo Vysokých Tatrách "Kamienky zo storočnej mozaiky" Pýcha Slovenska Vysoké Tatry nie sú nám ľahostajné, podporujeme akékoľvek aktivity za ich zveľaďovanie


1.1.2007 Vzdelávanie nám nie je ľahostajné

Vydavateľ Školmédia spol.s.r.o. Žilina S podporou ALUMA ČS, s.r.o. bola vydaná učebnica ruského jazyka pre začiatočníkov od autorky Alžbety Košíkovej. ALUMA ČS má svoje zastúpenie aj na Ukrajine, v Kyjeve, preto víta záujem mladej generácie o vyučovanie ruského jazyka . Z tých najmenších, ktorí dnes siahajú po učebnici ruského jazyka, možno raz vyrastú vynikajúci partneri venujúci sa východným trhom.


20.7.2006 Strojárstvo: 15 rokov stability, zodpovednosti, spoľahlivosti a otvorenosti.

Prvý odsek – text: Zákazníci oceňujú rozšírenie výrobného programu , jeho kompletnosť a servisné zázemie. Nový produkt – dvojhlavý zvárací automat APOLLO 2A zaručuje presný technologický postup pri výrobe plastových okien. Pri dodržaní zásad zvárania je výsledným produktom pevné, estetické a rozmerovo presné okno, ktoré konečnému zákazníkovi slúži mnoho rokov.


10.11.1997 Staviteľ: rohovací stroj Pressta 2000 - ocenený Zlatou medailou na medzinárodnom stavebnom veľtrhu IBF Brno

ALUMA ČS, s.r.o. získala prestížnu cenu na medzinárodnom stavebnom veľtrhu IBF v Brne za rohovací stroj typu PV 2000, ktorý umožňuje spájanie rohov kovových profilov rýchlo, jednoducho a efektívne


26.4.1997 Rohovací stroj na kovové profily

Záujem výrobcov výplní stavebných otvorov z kovových profilov je spájať rohy okien a dverí rýchlo, kvalitne a ekonomicky. Tieto požiadavky spĺňa práve rohovací stroj PRESSTA 2000 s výnimočnými technickými parametrami .